preloader

El ele vermeye gönüllüyüz.

#Biz Kimiz

Gönüllü Psikolog

Gonullupsikolog.org, 2020 pandemisinde kurulmuş ve temel amacı gönüllü ruh sağlığı uzmanlarıyla psikolojik desteğe ihtiyaç duyan fakat farklı sebeplerle bu desteğe erişemeyen bireyleri online ortamda buluşturan bir sosyal girişimdir.

Girişimimizin iki ana hedef kitlesi vardır:
1- Süreli-akut hedef kitle Deprem, pandemi, yangın vb olağanüstü durumlardan etkilenen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler akut hedef kitlemizi oluşturmaktadır.

2- Sürekli hedef kitle Psikolojik ve/veya fizyolojik şiddete uğramış ve psikolojik desteğe çeşitli sebeplerle erişemeyen bireyler sürekli hedef kitlemiz arasında ana grubu temsil etmektedir. Şiddete maruz kalmış kadınlar dışında sürekli hedef kitlemizde kırılgan gruplar ve dezavantajlı bireyler yer almaktadır.
Destekçimiz Ol!
#onlar ne dedi

Danışan Yorumları

quote

"Yapayalnız kaldığımı hissettiğim bi dönemde çevremden gelmeyen yardımın hiç tanımadığım bi yerden geldiğini hissettim.”

Z.A

quote

"Görüşmeye başladığım ilk hafta ağlamak ve olumsuz düşünceler çerçevesinde konuşmaktan başka bir şey yapamıyordum. 4. haftanın sonunda gülümseyerek konuştuğumun olumlu açıdan durumları değerlendirdiğimi fark ettim. Sağolsun Miray Hanım."

S.G

quote

“Öncelikle bu süreçte yaşadığım kaygı ve güven sorunumu nasıl yönetebileceğim konusunda aldığım desteğin çok olumlu katkıları oldu. Teşekkür ederim”

Ü.K

quote

“Ben ve annem covid servisinde çalışıyorduk, kaygı bozukluğum çok üst seviyelerdeydi. Bunları aştım, olayları iyi yönünden görebilmeyi öğrendim, anksiyete anlarında neler yapabileceğimi öğrendim, hayata nasıl tutunabileceğimi öğrendim.”

G.K